Vše o affiliate marketingu

 Nejsme affiliate síť... Jsme vaše příležitost jak se naučit vydělávat peníze pomocí affiliate marketingu.

Píšeme články o affiliate marketingu a tvoříme různé vzdělávací produkty o affiliate.

Jak funguje affiliate marketing?

Spousta e-shopů a online podnikatelů provozuje affiliate (partnerský) program a vyplácejí provize affiliate partnerům za přivedené objednávky.

Do těchto affiliate programů se můžete zaregisrovat a začít vydělávat. Stačí přivádět návštěvníky, kteří objednají zboží nebo službu.

Spousta zákazníků potřebuje celou řadu informací, než nakoupí zboží. 

  • Hledají různé recenze a zkušenosti, které můžou affiliate partneři poskytnout. 
  • Hledají návody a inspirace, které můžou affiliate partneři vytvořit a nabídnout lidem. 
  • Nebo často ani neví, jaké zboží nebo služub potřebují. Opatě jim affiliate partnerů může pomoct. 

Kdo má infromace vyhrává...

A to je právě příležitost pro affiliate parntery. Vytvořit na internetu informace, které lidé potřebují, aby si vyřešili nějaký problém, nebo potřebu.

A za tuto práci, která vede k objednávce u obchodníka získává affliate partner provizi.

Spousta inspirace pod jednou střechou

Nika je oblast v které budujte svůj affiliate web. Pochází to z anglického "niche". V češtině se…
Celý článek
Výuka angličtiny, němčiny, španělštiny i dalších jazyků není jen záležitost školy. Na trhu existuje spousta metod a…
Celý článek
Konverzní poměr
Konverzní poměr je ukazatel (metrika) například úspěšnosti nákupu. Nejčastěji se s konverzním poměrem můžeme setkat u e-shopů, kde konverzní poměr…
Celý článek
Konverze
Slovo konverze má jasný význam, a to většinou dotažení obchodu, splnění cíle a podobně. Konverzí se myslí například nákup na e-shopu.…
Celý článek
Lead
Slovo lead se používá zejména v internetovém marketingu. Nemá přesný český význam, ale můžeme volně říct, že se jedná…
Celý článek
Co je cookie
Jedná se o krátké textové soubory – cookie, které vytváří web během vaší návštěvy a data ukládá do…
Celý článek

Chcete taky získávat  placené provize z affiliate marketingu?

Vstupte do Výzvy a začněte budovat své affiliate podnikání  ještě dnes

✅ Miliony lidí každý den nakupují online.

Stále více a více lidí nakupuje online z pohodlí a bezpečí domova. Objem vyhledávání informací o nejrůznějších produktech neustále roste.

✅ Buďte na té správné straně barikády. 

Postavte si na internetu svůj vlastní stroj na získávání placených konverzí z affiliate marketingu. Je to jednodušší, než si myslíte. 😉

Vše o affiliate marketingu najdete u nás

Nejčastější otázky a odpovědi k affiliate marketingu. Odpověď zobrazíte kliknutím na "+".


Co je to affiliate marketing?

Je to výkonnostní marketing. Kde na jedné straně stojí inzerent (majitel produktu) a na druhé straně affilák (partner, nebo publisher). Partner propaguje produkt inzerenta a v případě realizované objednávky přes jeho odkaz získává provizi.

Co přesně musím udělat, abych mohl začít vydělávat?

Zaregistrovat se do systému. Vybrat si program, který budete propagovat. Vzít váš unikátní affiliate odkaz a s ním odkazovat na produkty inzerenta. Napíšete recenzi produktu, uděláte porovnání, publikujete rozhovor s autorem, apod.

Za jak dlouho budu mít první provize?

To záleží především na vašich možnostech a zkušenostech. Někteří partneři dokáží získávat provize během chvíle a někdo se zase více soustředí na budování dlouhodobých affiliate projektů. Záleží na tom, jak rychle a jak kvalitně jste schopni nabídnout produkt inzerenta svému publiku. A samozřejmě jak velké publikum máte.

Bude mě registrace něco stát?

Ne, registrace do většiny affiliate sítí je zdarma. U nás navíc získáte startovací bonus za registraci 200 Kč.

Za jak dlouho budu mít první peníze na účtě?

Chvíli trvá, než schválíme vaše konverze. Musíme počkat na zaplacení objednávky a na uběhnutí garanční lhůty (která může být i 30 dní). Jakmile je vše v pořádku, tak schválíme vaše konverze a v systému uvidíte částku kterou můžete fakturovat. Většina našich partnerů nám fakturuje pravidelně každý měsíc.

Co když nemám databázi, web ani peníze na reklamu?

V tom případě je affiliate marketing ta nejlepší příležitost jak to všechno začít budovat a postupně získávat na síle. Nepotřebujete žádné velké investice do začátku. Jenom čas, ochotu zkoušet věci a neustále se učit. Hodně úspěšných online podnikatelů právě začínalo na affiliate marketingu.

Můžu i své produkty prodávat pomocí affiliate marketingu?

Určitě je to možné, ale je dobré když už produkt prodáváte sami pomocí jiných marketingových kanálů. Až na výjimky, není affiliate marketing vhodný kanál pro úplně nové, nevyzkoušené produkty. Pokud už máte svůj produkt, který se dobře prodává, tak nám napište na info@affilbest.cz

Nechci s affiliate marketingem spojovat své jméno

To je samozřejmě možné a je celkem běžné, že největší affiliate projekty nejsou spojeny se jménem affiláků. Stojí na značce celého produktu. Od začátku můžete své affiliate aktivity dělat pod značkou projektu a být v pozadí.

Nechci affilovat, mám své podnikání.

Byla by velká chyba nevyužít potenciálu affiliate marketingu. Naprosto přirozeně můžete nabídnout lidem (vašim zákazníkům) další produkty a vydělat na tom zajímavé provize. Navíc tady se nemusíte tak snažit prodávat jako u svých produktů. Stačí se pouze zmínit.

Potřebuju nějaké technické znalosti?

Ne. Pro začátek opravdu nic nebrání, abyste začali s affiliate marketingem ještě dnes. Do budoucna určitě budete potřebovat především znalosti online marketingu, které právě díky affilu můžete postupně získat.

Co když nevím, kde začít?

První placené provize jsem pomohli získat už stovkám začínajících partnerů. Pomůžeme i vám. V AffilBestu máme připravené vzdělávací produkty zdarma i placené. A naši affiliate manažeři vám velmi rádi pomůžou s propagací. U nás nic nebrání tomu, abyste začali vydělávat na affiiliate marketingu.