Nejpoužívanější WordPress pluginy pro affiliate marketing

Poslední aktualizace:

Pro affiliate existuje spousta systémů a nástrojů. My se v tomto článku zaměříme na WordPess pluginy pro affiliate, které nám jako affiliate partnerům i manažerům usnadňují práci.

Tento šikovný nástroj využijí zejména affiliate partneři. Plugin Pretty Links umožňuje maskovat affiliate odkazy na vlastní doméně. Můžete tak skrýt affiliate odkaz se všemi jeho parametry pod vámi zvolený název. Plugin vám zároveň umožňuje měřit prokliky a vést si tak jednoduchou statistiku.

Plugin stáhnete zde >>

Tomuto pluginu se více věnujete v samostatném článku: Návod na PrettyLinks

Nastavení pluginu Pretty Links

Plugin vhodný pro blogery, kteří využívají affiliate odkazy. Plugin funguje podobně jako PrettyLink. Umožňuje vytvářet affiliate partnerům zkrácené odkazy a vést si statistiky. Dále plugin umožňuje seskupovat odkazy do skupin.

Plugin stáhnete zde >>

WordPress Review Plugin

Plugin, který se postará o recenze. Pokud píšete články s recenzemi na produkty a služby, tak WP Review Plugin dokáže ve WordPressu recenze zpřehlednit jak pro návštěvníky, tak i pro vyhledávače. Plugin je zdarma a nabízí přehledné rozhraní pro vytvoření recenzí, pro které následně vygeneruje shortcode, který můžete umístit tam, kam potřebujete.

Plugin stáhnete zde >>

Rank Math SEO

Tento plugin ocení zejména affiliate partneři, kteří tvoří obsah. Můžeme ho nazvat jako průvodce pro správné nastavení SEO vašich článků na WordPressu. Plugin kontroluje články a dává doporučení na to, co v článku vylepšit tak, abyste z článku získali maximum. Dobrou alternativou je také plugin Yoast nebo SEOPress.

Plugin stáhnete zde >>

Yoast SEO

Plugin, který pomáhá vylepšit vaše SEO. Kontroluje optimalizaci vašich článků a dává doporučení na to, co v nich vylepšit. Testujeme jak Yoast tak zmiňovaný RankMath a oba nám přijdou dobře udělané a i ve verzích zdarma plní účel.

Plugin stáhnete zde >>

WP Fastest Cache

Web může mít sebelepší obsah i sebevíc optimalizované SEO, ale pokud bude pomalý, přijdete jak o pozice na Googlu, tak o návštěvníky. Existuje proto několik pluginů, které pomáhají web optimalizovat. Jedním z nich je WP Fastest Cache, který dokáže z webu vytvořit statické stránky, zmenšit jeho velikost i velikost CSS souborů. Zkrátka dokáže být velmi dobrým pomocníkem pro rychlost. Musíme ale upozornit, že některá nastavení tohoto pluginu mohou vést až k poškození některých stránek, buďte proto opatrní a vše nejprve otestujte.

Plugin stáhnete zde >>

Optimus

Obrázky jsou často největším zpomalovačem webu. Optimus je plugin, který automaticky upravuje velikost obrázků už při nahrání, a to při zachování stejné kvality. Dokážete tak zmenšit obrázky až o 80 % a jediný rozdíl bude ve velikosti. Dobré zkušenosti máme také s pluginem ShortPixel. Oba pluginy jsou v základu zdarma.

Plugin stáhnete zde >>

Wordfence

WordPress je nejpoužívanější redakční systém pro weby a jeho rozšířenost a otevřenost je také bezpečnostní hrozbou. Wordfence je plugin na bezpečnost, který za vás pohlídá útoky na web a ochrání váš web přes malwarem. Můžete si pomocí něj také zapnout 2FA přihlášení a nabízí také další vylepšení s ohledem na bezpečnost.

Plugin stáhnete zde >>

Updraft

Updraft je plugin, který za vás vyřeší zálohování webu. V základní verzi Updraft nabízí pohodlné zálohování menších webů, stačit bude určitě i pro vaše affiliate weby. Zálohování je možné například na Google Disk, FTP nebo Dropbox.

Plugin stáhnete zde >>

WordPress je jeden z nejrozšířenějších redakčních systémů na tvorbu webu. Na webu SvětCMS.cz najdete další užitečné informace a tipy na využití WordPressu.

WP All Import

Díky tomuto pluginu dokážete vyexportovat a importovat na svůj web téměř cokoli. A to oceníte zejména, pokud se chystáte importovat rozsáhlé katalogy a XML feedy. Plugin je velmi přizpůsobitelný, kompatibilní i s custom pluginy a šablonami. Jde o placený plugin.

Více info o pluginu zde >>

Pluginy pro affiliate manažery

YITH WooCommerce Affiliates

Pokud máte eshop na Woocommerce, potom možná znáte YITH. Tato společnost vytváří doplňky právě pro Woocommerce. Najdete mezi doplňky snad vše, co váš e-shop potřebuje. Nechybí ani vlastní plugin pro správu affiliate. V tomto pluginu najdete vše potřebné pro správu affiliate přímo z administrace WordPressu. Plugin je v angličtině a v základu zdarma.

Plugin stáhnete zde >>

Affiliates Manager

Plugin, který přímo z administrace WordPressu umožňuje spravovat vlastní affiliate program. Jeho výhodou je, že se neomezuje jen na Woocommerce, ale nabízí více než 10 dalších integrací. V pluginu najdete všechny potřebné nástroje pro vedení affiliate programu.

Plugin stáhnete zde >>

Affilbox

Pokud chcete vyzkoušet affiliate marketing pro svůj eshop, můžete využít také český Affilbox. Díky Affilboxu si vytvoříte vlastní affiliate program. Affilbox nabízí pro WordPress také vlastní plugin a navíc má ochotnou podporu, takže případná integrace s eshopem na WordPressu bude hračka.

Plugin stáhnete zde >>

Photo of author

Autor

Daniel Šikling

Online stratég. Když jde o onlajn, jsem u toho. Od affiliate podnikání až po vlastní značky produktů.

Napsat komentář