Nástroje na affiliate marketing

Přehled nejrůznějších nástrojů pro affiliate marketing.

Od vhodných šablon do wordpressu, přes pluginy, analytické nástroje až po konverzní vychytávky.

Moje nejpoužívanější nástroje

Nástrojů na tvorbu obsahových affiliate webů je celá řada. Tady je prvních 6, který tvoří základní výbavu, bez které si to dnes nedokážu představit.

Absolutní základ pro hledání klíčových slov, linkbuilding příležitostí a analýzy konkurenčních stránek. Ahrefs vám dodá data, který vám ušetří spoustu času a slepých uliček.

Společně s WP šablonou Hello tvoří absolutní základ našich affiliate webů. Díky Elementoru Pro dokážu weby udržet jednoduché, ale zároveň vyhrát s konverzními prvky, které potřebuju mít vymazlené k dokonalosti.

Další základní stavení kámen našich webů. Tento SEO plugin využívám v placené verzi, která nabízí spoustu možností. Ohlídá SEO základ, ale umí i pro mě náročnější operace, jako třeba FAQ a další Rich Snippety, které náš obsah odlišují od konkurence.

Všechny svoje affiliate weby rozjíždím na hostingu od Wedosu. Je to jednoduchý a rychlý. Web tam rozjedu během několika málo hodin. Navíc Wedos poměrně nedávno zvýšil výkon svých webhostingů.

Wedos recenze

Od té doby, co jsem si nainstaloval cachovací plugin WP Rocket už neřeším rychlost webů. Je to TOP plugin, který spoustu věcí udělá za vás a vy se nemusíte starat o složité nastavování a zrychlování webů.

Brzo to bude 10 let co využívám tento e-mail marketingový nástroj. Nabízí i poměrně složité automatizované scénáře, což je pro líné affiláky, kteří to potřebují jednou nastavit a nechat být ideální.

Affiliate sítě a programy

Česká affiliate, která jako jediná na našem CZE/SVK trhu využívá vlastní technologické řešení. Což je takový příjemný svěží vítr a jistota kvalitního měření konverzí. A to chceš!

Affiliate síť, která má nejvíc kampaní v oblasti doplňků stravy, ale začíná nabírat programy i v oblasti e-learninku a online vzdělávání. Působí na českém i slovenském trhu.

Přehledný katalog od AffilBoxu, kde najdete privátní affiliate programy jednotlivých e-shopů a většinu affiliate kampaní z českých a slovenských affiliate sítí.

Podle nich „největší“ affiliate síť u nás. Ve skutečnosti je to ale jenom zástupce světového leadra CJ.com. Síť má velké programy a e-shopy, které partneři potřebují.

Slovenská síť, která kromě Česka působí i na dalších evropských trzích. Funguje na stejné platformě jako Affial (Post Affiliate Pro).

Moje oblíbená zahraniční síť, která má přes 20.000 různých kampaní na propagaci. Spoustu kampaní se dá krásně propagovat i na českém trhu, kde je menší konkurence mezi těmito zahraničními programy.

Nástroje na tvorbu webu

Vím, že Wedos není zrovna nejoblíbenější webhosting u affiliate komunity. Já na něm ale rozjel všechny svoje CZ affiliate weby a nevidím jediný důvod, proč by to mělo být špatně. Je to jednoduchý a easy pro začátečníky.

Wedos recenze

WordPress asi není třeba představovat. Redakční systém na kterém běží 43 % webů je jediný správný řešení pro váš affiliate web. Cokoli jiného nebude dlouhodobě funfovat a dřív nebo později budete řešit přechod na WordPress. 😉

Co je to WordPress

Canva je už několik let můj jediný grafik. Na úpravu obrázků, jednoduchou grafiku je to často mnohem rychlejší a určitě levnější, než najímat grafiky. Díky nejrůznějším šablonám si velmi rychle vytvořím vše co pro web potřebuju.

Šablony do WordPressu

WordPress šablona Hello a plugin Elementor je kombo, které teď využívám pro stavbu téměř všech affiliate stránek. Tahle rychlá šablona je zdarma a je přímo do týmu Elementoru, takže si skvěle povídá s jejich builderem.

GeneratePress je velmi rychlý bulider, který aktuálně možná nejoblíbenější šablonou na anglicky mluvícím affiliate trhu. Na této šabloně stojí náš web AffilBest.cz. Nastavení a samotná práce v šabloně je ale trošku složitější.

Placené šablony od MyThemeShop jsem využíval dřív a určitě s nimi můžete postavit super rychlé a hezké weby. Pokud vám stačí jednoduchá a rychlá šablona a nepotřebujete hrotit každý detail jako já, tak tohle bude možná nejlepší volba.

Pluginy do WordPressu

Tady nejdete absolutní základ, který mám nainstalovaný na téměř všech webech. Další užitečné nástroje najdete v článku o pluginech do wordpressu.

Absolutní bezpečnostní základ pro všechny wordpress weby. Bezpečnostních pluginů je víc, ale Wordfence mi přišel ze všech asi nejjednodušší na nastavení. Jenom jej nainstaluju a je to. Navíc umožňuje i dvoufaktorové přihlašování do WP.

Je to základní SEO výbava. Dřív jsem používa SEO Yoast, ale ten v placené verzi vychází mnohem dráž, než Rank Math. Takže jsem přešel a rozhodně nelituju. Nastavím tady i pro mě pokročilé věci, jako FAQ a další rich snippets pro vyhledávače.

Akismet je udělák, který chrání vaše weby před komentářovým spamem. Využívám je úplně na všech webech, kde je možné psát komentáře a celkem spolehlivě likviduje všechny komentářový spam nálety. Bohatě vám bude stačit free verze.

Asi nejdražší plugin, který patří do mé povinné affiliate výbavy. Nemám rád nikdy nekončící ladění a štelování technických věcí. Tenhle plugin nainstaluji a web je potom rychlejší. Tečka.

Zálohovat web je nutnost. A tenhle plugin to dělá. Většina webhostingů sice nabízí ve svých tarifech zálohování. Já mám ale rád, když mám věci pod kontrolou a zálohy hezky pěkně na svém disku.

Jsem línej a tenhle plugin na pár kliknutí propojí můj web s Google analytics, Search consolí, a když budete chtít tak i třeba s Adsence a dalšími Googlími službami. Možná zbytečný luxus, ale jsem línej to všechno propojovat jednotlivě.

SEO nástroje

Můj pracovní nástroj č. 1 v této oblasti. Absolutní nustnost, pokud chcete jít rychle a kvalitně. Data o klíčových slovech, konkurenčních webech a odkazech, které díky Ahrefs můžete mít jsou k nezaplacení.

Poctivý český nástroj na hledání klíčových slov, sledování konkurence, zmínek až třeba po linkbuilding a evidenci zpětných odkazů. Na blogu MM najdete také celou řadu užitečných článků.

Podobná mašina jako MM. Osobně využívám oba dva, ale 80 % práce dělám v Ahrefs, které si platím. Web Collabimu také nabízí celou řadu zajímavých článků a dělají i vzdělávací produkty o optimalizaci stránek pro vyhledávače.

Nástroje na copywriting

Copywritery a další spolupracovníky nejraději hledám v odpovídajících skupinách na Facebooku.

Vyzkoušejte také naše počitadlo znaků a NS.

Je to takové tržiště. Zadáte poptávku jaký text potřebujete napsat, cenu a čas dodání. Během pár hodin se vám ozvou copíci, kteří jsou ochotní text napsat a vy si jen vyberete. Kvalita je tady všelijaká, ale dají se vybrat i velmi kvalitní copíci za velmi příznivou cenu.

Web, kde můžete najít Copywritery k oslovení. Na rozdíl od skupin na Facebooku tady nejdete rovnou i jejich ceny, ukázky a práce a reference. Občas si sem chodím vybírat kvalitní copíky.

Umělá inteligence, která píše články za vás. V zahraničí je už poměrně běžné, že nejlepší copíci píšou články právě s pomocí AI. Není to tak, že by AI za vás články generovala sama. Spíš je to neuvěřitelný pomocník při psaní.

Nástroje na efektivitu prácecopywriting

Moje pracovní aplikace číslo jedna. V tomto „zásuvném seznamu“ si eviduju roční, měsíční, denní plán práce. Dělám si tady obsahové průzkumy na nové články i harmonogram víkendu. 😉 Je to příšerně jednoduchý a to mě na tom baví asi nejvíc.

Trello používáme v týmu na efektivní komunikaci v rámci různých projektů. Eviduji si tady i redakční plány a tvorbu obsahu pro affiliate projekty. Trello představuje takovou základu všech mých projektů a komunikaci s jednotlivými lidmi nad konkrétními úkoly.

Máte problémy s produktivitou? Tahle apka vás naučí! Zadáte tam platební kartu a nastavíte částku, která se strhne z vašeho účtu, když nesplníte závazek (třeba psát každý den nový článek na web), který si tam taky zadáte. Peníze pak odejdou na charitu, nebo anticharitu. Stačí si vybrat.

Vzdělávání v affiliate marketingu

Na našem webu najdete spoustu návodů na affiliate marketing, průzkumy a doporučené příležitosti na affiliate projekty a rozhovory s affiliate podnikateli. Tady uvádím ještě několik dalších zdrojů na kvalitní affiliate vzdělávání.

Kdybych měl ze všech zahraničních zdrojů jmenovat pouze jeden, tak by to byly určitě Authority Hacker. Mají spoustu videí, článků a už několik let vysílají skvělý affiliate podcast. Jsou pro mě velkou inspirací při tvorbě obsahu na AffilBest i vlastních affiliate projektů.

Aktuálně možná nejlepší zdroj o affiliate marketingu v Čechách. Obsah na webu je logicky více zaměřený na inzerenty (majitele affiliate programů). V podcastu ale kluci sdílejí i své zkušenosti s tvorbou affiliate projektů.

Náš vlastní vzdělávací program plný návodných videí, šablon a bonusů. Je to taková knihovna a mapa, která i úplným začátečníkům ukáže jasnou cestu jak si krok za krokem vybudovat vlastní affiliate web, který jim bude vydělávat na provizích.